fbpx

„Serdecznie dziękuję za ten rok ciężkiej, trudnej ale owocnej i dla nas satysfakcjonującej pracy.” – mówił Dyrektor szkół Scholar i Erazmus ks. Jacek Stasiak.

Po wystąpieniu Pan Dyrektor przekazał uczniom dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i osiągnięcia. Podziękował rodzicom zaangażowanym w pracę szkoły. Uhonorował Panią Jolantę Spychalską, która prowadzi koło teatralne i nauczycieli, którzy wspierali ją w pracy koła.

Były kwiaty, słodkości, dobre słowa, podziękowania za pracę dyrekcji, nauczycieli i terapeutów.

Na zakończenie uczniowie z koła teatralnego wystąpili w inscenizacji „Sądu nad bohaterami lektur”. Tym razem w role aktorów wcielili się również uczniowie za szkoły podstawowej. To był dla nich sceniczny debiut.

Była Alina i Balladyna, Ebenezer Scrooge, Sonia i Rodion Raskolnikow. Była Lady Makbet, Izabela Łęcka, Kmicic i Oleńka. Do tego świetna muzyka.
A na koniec oryginalna w wykonaniu i treści, inwokacja o nauce i życiu w naszej szkole. A wszystko w scenerii zabytkowego kościoła św. Stanisława Kostki.

Kolejny rok nauki za nami. Za dwa wakacyjne miesiące, serce naszych szkół znowu zabije mocniej, kiedy nasi uczniowie wrócą do klas.

Życzymy Wam wspaniałych, bezpiecznych wakacji. Czekamy na Was!