fbpx

Z inicjatywy naszej dyrekcji, uczniów, rodziców i kadry uruchamiamy zbiórkę rzeczy dla Ukrainy. Prosimy o włączenie się w nasze działania i wspólną pomoc dla naszych Sąsiadów.

Obecnie najbardziej potrzebne są:

➡ koce zwykłe i termiczne, śpiwory, materace, podkładki pod materace do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, płaszcze przeciwdeszczowe,
➡ nowa bielizna dla dzieci
➡ środki higieny i czystości (płyny do kąpieli, dezodoranty, pasty do zębów, podpaski, pampersy, ręczniki – w tym z mikrofibry, worki na śmieci, środki dezynfekujące, maski filtrujące lub jednorazowe, płyny do prania, płyny do mycia naczyń),
➡ żywność sucha długoterminowa (jedzenie do szybkiego przygotowania – instant, batony energetyczne, bakalie, orzechy, konserwy, ryż, makaron),
➡ medykamenty (środki opatrunkowe, witaminy, zestawy pierwszej pomocy, gazy i kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, chusteczki higieniczne i nawilżane)
➡ latarki, baterie i powerbanki, zapałki i świece
➡ kredki, mazaki, kolorowanki dla dzieci

Rzeczy można przynosić od dzisiaj (4 marca) do wtorku 8 marca w godzinach: 8:00-14:00 do szkół „Scholar” i „Erazmus” w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Ogrodowa 1. Powołaliśmy zespół koordynowany przez p. Wioletę Lesner i Marzenę Ciechańską, który nadzoruje akcję pomocową w naszych szkołach.

Przygotowujemy się również do przyjęcia uczniów z Ukrainy, którzy będą kontynuować naukę w naszej szkole, naboru nauczycieli z językiem ukraińskim, udzielenia pomocy psychologicznej i materialnej. Zachęcamy również rodziców do oddawania krwi.

Serdecznie zapraszam do włączenia się, jeśli macie Państwo taką możliwość, w nasze działania i wspólną pomoc dla naszych Sąsiadów.

Pozdrawiam
ks. dr hab. n. hum. Jacek Stasiak
dr h.c. multi