fbpx
Zastanawiacie się, dlaczego pierwsza pomoc ma ogromne znaczenie? „Zespół ratunkowy ma 8 min na dojazd do poszkodowanego. Mózg umiera po ok. 4 min od ustania funkcji oddychania i krążenia. Dlatego tak ważne jest, abyście umieli udzielić pierwszej pomocy” – tymi słowami rozpoczął szkolenie z pierwszej pomocy dla naszych uczniów Pan Marcin, ratownik medyczny.
Spotkanie odbyło się z inicjatywny Dyrektora, ks. Jacka Stasiaka. Uczniowie Scholar i Erazmus uczyli się, jak udzielić pomocy osobie nieprzytomnej, która oddycha oraz u której funkcje oddychania zatrzymały się. Już wiedzą, że ten proces składa się z kilku, bardzo ważnych elementów, które finalnie mogą pomóc nam uratować czyjeś życie. 🤝🤝 Nasi młodzi ratownicy przypominali sobie telefony alarmowe, dowiedzieli się, jak zadbać o własne bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy, jak sprawdzić czy poszkodowany jest przytomny, czy oddycha i jakie podjąć kroki w zależności od wyniku. To była bardzo ważna lekcja dla wszystkich.
Podczas ćwiczeń nasi uczniowie sprawdzili i utrwalili zdobytą wiedzę w praktyce. Obejrzeli również wnętrze karetki, gdzie mogli poczuć się, jak ratowani pacjenci, a na koniec otrzymali dyplomy.