fbpx

Warto się angażować! A za zaangażowanie naszych uczniów spotkała nagroda: wycieczka na tor wyścigowy ufundowana przez Dyrektora ks. Jacka Stasiaka.

Nasi uczniowie odwiedzili Tor Łódź, gdzie wzięli udział w szkoleniu dotyczącym bezpiecznych wakacji. Prowadzili je specjaliści, którzy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na drodze, podczas wypoczynku nad wodą i bezpieczeństwa w sieci. 

Ratownik medyczny Kacper Ambroziewicz z Firmy AMBRO-MED24h wyjaśniał zasady postępowania z poszkodowanymi podczas wypadku i udzielania pierwszej pomocy. Nasi uczniowie już wiedzą, że nie należy bać się pomóc w takiej sytuacji, jednocześnie wspierając poszkodowanego musimy pamiętać o swoim i jego bezpieczeństwie. Aspirant Robert Borowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu opowiedział o zasadach postępowania podczas wypadku samochodowego. Mówił również o zasadach obowiązujących nas na drodze, wirtualnym bezpieczeństwie oraz bezpiecznym wypoczynku, sprawdzając wiedzę naszych uczniów podczas prelekcji.

Zajęcia nie ograniczały się do teorii. Nasi uczniowie byli świadkami wypadku drogowego – oczywiście w pełni kontrolowanego i zainscenizowanego przez Służby. W akcji wzięła udział karetka pogotowia i wóz policyjny – wszystko po to, aby nasi uczniowie nie bali się trudnych sytuacji i byli zaznajomieni z postępowaniem. Potem wszyscy chętnie zaglądaliśmy do wnętrza karetki i samochodu policyjnego z pełnym wyposażeniem. Wydarzenie koordynowali profesjonaliści – instruktorzy z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź. Zdarzenie relacjonował Pan Tomasz Kaszuba Prezes Toru Łódź oraz instruktorzy.

 

Po intensywnej nauce bezpieczeństwa na drodze i w czasie wakacji na naszych uczniów czekała „odjazdowa” nagroda. Za kierownicą sportowych aut doświadczeni instruktorzy bezpiecznej jazdy, a na bocznym fotelu nasi uczniowie. Tym razem jako pasażerowie, ale już mamy zapowiedzi, że wrócą tutaj na naukę bezpiecznej jazdy, kiedy sami zostaną kierowcami!

„Jaka jazda!”, „ale adrenalina”, „super wycieczka” – to tylko niektóre z cytatów na gorąco naszych uczniów po przejeździe sportowymi autami na Torze Łódź! Ich radość była bezcenna! Emocje w pełni zrozumiałe! Tor Łódź to 1,5 km nitki toru o szerokości 8-12m, 17 zakrętów, 6 m wzniesień, dwie płyty poślizgowe!

Wycieczka była prezentem dla naszych uczniów za ich zaangażowanie od Dyrektora ks. Jacka Stasiaka, który zainicjował, zorganizował i zasponsorował wydarzenie. Dziękujemy również całej ekipie Tor Łódź, Panu Tomaszowi Kaszubie, Instruktorom Tor Łódź oraz przedstawicielom Służb: Panu aspirantowi Robertowi Borowskiemu oraz ratownikowi medycznemu Panu Kacprowi Ambroziewiczowi. To była niesamowita przygoda dla naszych uczniów, a przede wszystkim ważna lekcja bezpieczeństwa.